fbpx
niedziela, 22 10 2023 13:46

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” w AMW

Napisał

21 października br. w Akademii Marynarki Wojennej odbyła się kolejna edycja akcji „TRENUJ Z WOJSKIEM – SAM I W GRUPIE”. Przy typowo morskiej – deszczowej pogodzie, w murach oksywskiej uczelni stawiło się 140 uczestników, którzy przyjechali nie tylko z województwa pomorskiego, ale również z Warszawy, Gorzowa czy Suwałk. Formuła „Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, profesjonalne przeszkolenie wojskowe, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę i pracowników AMW.

 

Po rejestracji i podziale na osiem grup szkoleniowych, zgodnie z tradycją, punktualnie o godz. 08:00, na placu apelowym odbyła się ceremonia podniesienia flagi państwowej na maszt. Zgromadzonych uczestników szkolenia powitał Prorektor ds. wojskowych kmdr Sławomir Dorotyn. Następnie koordynator projektu kmdr por. Bartosz Kucharski zapoznał z planem oraz omówił warunki bezpieczeństwa zajęć. Kolejnym punktem była prezentacja oferty dydaktycznej, warunków kształcenia w AMW, którą przedstawił kmdr por. rez. dr Radosław Maślak.

 

Zróżnicowana tematyka zajęć obejmowała m.in.: szkolenie strzeleckie, taktyczne, OBPMR, medyczne, szkolenie specjalistyczne - manewrowanie okrętem oraz zajęcia w ACS: indywidualne techniki ratunkowe na basenie oraz zajęcia z w-f – walka w bliskim kontakcie. Podczas przerwy obiadowej uczestnicy szkolenia mogli sprawdzić, czy grochówka wojskowa zasługuje na swoją opinię, poznać historię AMW, zapoznać się z ofertą WCR Gdynia.

 

Mimo deszczowej pogody, w pierwszej części szkolenia, na podkreślenie zasługuje zaangażowanie uczestników szkolenia, zdyscyplinowanie i najważniejsze czyli dobra energia. Na koniec, na placu apelowym, każdy z nich otrzymał pamiątkowy certyfikat ukończenia szkolenia. Powtarzało się pytanie: kiedy spotkamy się podczas kolejnej akcji…?

 

Szkolenie odbyło się w ramach czwartej edycji projektu „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. W każdą sobotę od 9 września do 28 października jednostki wojskowe w całym kraju prowadzą zajęcia w takiej formule. Do tej pory, w trzech edycjach szkoleń, udział wzięło prawie 20 tys. Polaków. Warto podkreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania – a 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.

 

Fot. K.Miłosz, R.Maślak

Galeria: https://www.amw.gdynia.pl/index.php/o-nas/fotoaktualnosci/item/4981-akcja-trenuj-z-wojskiem-sam-i-w-grupie-21-10-2023#gallery923270b3c9-39

Media:

https://gdansk.tvp.pl/668442/panorama 

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Cywile-chcieli-poczuc-sie-jak-w-wojsku-n183071.html

 

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia