fbpx
piątek, 20 10 2023 11:11

Spotkanie rzeczników i przedstawicieli biur promocji wyższego szkolnictwa wojskowego

Napisał

W dniach 18-19 października 2023 r. w Akademii Marynarki Wojennej odbyła się odprawa rzeczników prasowych i przedstawicieli biur promocji uczelni wojskowych: Akademii Sztuki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Lotniczej Akademii Wojskowej, Akademii Marynarki Wojennej. Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz dyskusja m.in odnośnie roli komunikacji strategicznej, zagrożeń w środowisku informacyjnym oraz kwestie związane z zarządzaniem zespołem, motywowaniem, skuteczną komunikacją w uczelniach. Ważnym aspektem była rola promocji w wyższym szkolnictwie wojskowym, w tym stosowane narzędzia oraz właściwy przekaz i docieranie do grupy docelowej. Powyższe wątki były też elementem rozmowy podczas spotkania z Rektorem-Komendantem kontradmirałem prof. dr. hab. Tomaszem Szubrychtem.

 

Wizyta przedstawicieli wyższego szkolnictwa wojskowego była również możliwością zapoznania z historią, tradycjami oraz warunkami kształcenia w AMW, w tym bazą dydaktyczną, naukową i sportową. Ważnym elementem była wizyta na Cmentarzu Marynarki w Gdyni, gdzie złożono wiązankę kwiatów i zapalono znicze ku chwale i pamięci naszych wielkich poprzedników, w tym admirała Józefa Unruga i jego oficerów, którzy ponieśli największą ofiarę. W uroczystości wziął również udział pododdział kadry rezerwy – kursu oficerskiego AMW.

 

Dopełnieniem odprawy, była wizyta w istotnych dla MW placówkach: Klubie MW „Riwiera” oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Podsumowaniem odprawy był wykład nt. Gdynia, miasto z morza i marzeń, mieszkańcy i ich potencjał w budowaniu tożsamości. Zebrane wnioski w ramach dyskusji będą ważnym elementem w dalszej działalności odnośnie komunikacji i szeroko pojętej promocji, w tym współpracy z Wojskowymi Centrami Rekrutacji oraz placówkami oświatowymi.

 

Fot. R.Maślak

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia