Praktyka w stoczni Saab Kockums
czwartek, 06 czerwiec 2019 12:57

Praktyka w stoczni Saab Kockums

Podchorążowie z Wydziału Mechaniczno - Elektrycznego odbyli praktykę specjalistyczną,  technologiczno-remontową w stoczni Saab Kockums w Karlskronie w Szwecji. Na szkolenie praktyczne w jednej z najlepszych stoczni na świecie pojechało 5 studentów wojskowych III roku, kierunku mechanika i budowa maszyn. Opiekunem praktyki towarzyszącym podchorążym był kpt. mar. mgr inż. Marek Dudziński.

Saab Kockums 1

Była to kolejna edycja praktyki specjalistycznej, na którą wysyłani są podchorążowie oraz studenci cywilni WME w ramach porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią Marynarki Wojennej i firmą SAAB Kockums AB. Praktyka odbywała się w terminie od 26.05.2019r. do 01.06.2019r.

Saab Kockums 3

W trakcie kolejnych dni podchorążowie zapoznawali się z poszczególnymi wydziałami w stoczni oraz przydzielono im indywidualne zadania. W czasie ich wykonywania sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności przy obróbce części, obsłudze programów komputerowych sterujących maszynami CNC, wykorzystywaniu różnorodnych technik spawalniczych do łączenia części budowanego okrętu podwodnego.

Saab Kockums 2

Studenci  poznali  możliwości budowy okrętów w technologii kompozytowej oraz zalety stosowania takiej konstrukcji w przemyśle okrętowym. Podchorążowie  zobaczyli okręty stacjonujące w porcie oraz zostali zapoznani z wyposażeniem wielozadaniowej jednostki Coast Guard. Przedstawiono im i szczegółowo omówiono działanie poszczególnych systemów ratowniczych oraz układu napędowego. Na zakończenie praktyki zorganizowano spotkanie podsumowujące, na którym oceniono pracę, umiejętności i zaangażowanie podchorążych. Ocena praktyki wypadła bardzo pozytywnie.

Saab Kockums 5

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia