fbpx
środa, 11 10 2023 11:09

Reprezentacja AMW w „Biegu Pokoju”

Napisał

7 października w Głogowie odbył się zawody sportowy „Bieg Pokoju” połączony z akcją „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej”.

Organizatorem było Centrum Weterana oraz KGHM Polska Miedź S.A. Na zaproszenie Dyrektora Departamentu Szkolnictwa Wojskowego, Akademia Marynarki Wojennej wystawiła reprezentację - 45 zawodników do udziału w biegu. Organizatorzy zapewnili interesującą i bardzo wymagającą trasę biegu, która przebiegała na torze motocrossowym, więc nie zabrakło intensywnych podbiegów i zbiegów. Niemniej jednak reprezentacja AMW doskonale poradziła sobie z wyzwaniem. Poza tym, że wszyscy dali z siebie wszystko i ukończyli bieg z satysfakcjonującymi wynikami, to także kilka osób stanęło na podium!

Na dystansie 10km 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła pchor. Agata KUC, a krótko po niej przybiegła por. mar. Kinga TUSK zajmując tym samym 2. miejsce. Oprócz biegania była możliwość również wzięcia udziału w marszu Nordic Walking na dystansie 2km i tutaj 1. miejsce wśród kobiet zajęła pchor. Aleksandra KWIATKOWSKA.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Uczelni w przeróżnych wydarzeniach sportowych. Życzymy dalszego powodzenia i nieustającego zapału do osiągania sukcesów w sporcie!.