fbpx
czwartek, 12 maj 2022 14:01

Gdyńskie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek - nagroda dla Pani Ewy Pienczke

W tym roku gdyńskie obchody Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek przypadły na 11 maja.

W Konsulacie Kultury odbyła się uroczystość z udziałem dyrekcji i pracowników Biblioteki Gdynia i innych bibliotek gdyńskich oraz prezydenta miasta Wojciecha Szczurka,

który przyznał nagrody wyróżniającym się bibliotekarzom.

 

Nagrodą Prezydenta Miasta wyróżniona została - Ewa Pienczke z Biblioteki Głównej AMW za inicjowanie i realizację projektów innowacyjnych usprawniających pracę Biblioteki

oraz wyjątkową życzliwość w stosunku do czytelnika.

 

       To bardzo szczególny moment, bo możemy podziękować bibliotekarzom za ich codzienną pracę – nagrodzić nielicznych, ale podziękować wszystkim. Gdyńskie biblioteki się zmieniają. Stają się nowoczesne, otwarte, a co najważniejsze zmieniają się dzięki ludziom, którzy na co dzień pracują w bibliotekach. To osoby zaangażowane, z pasją, które w każdym momencie i w każdym wymiarze włączają się w życie miasta. Biblioteka już dawno przestała być wypożyczalnią książek, a stała się szeroką płaszczyzną aktywności w obszarze kultury. Podejmują także nowe wyzwania w zakresie wsparcia naszych gości z Ukrainy – komentuje Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Podczas tegorocznego Dnia Bibliotekarza nagrody Prezydenta Miasta Gdyni otrzymały:
  • Krystyna Gliniewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, za zaangażowanie w zmiany związane z wdrażaniem nowych wersji programu bibliotecznego w module opracowania zbiorów oraz rzetelność w codziennej pracy na rzecz Biblioteki.
  • Anna Flores-Janiszewska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, za zaangażowanie i współpracę z Przystanią, co zaowocowało licznymi wydarzeniami integrującymi i angażującymi środowisko sąsiedzkie oraz za inicjowanie i realizowanie dzielnicowych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego.
  • Bogusława Jasek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, za profesjonalną i pełną zaangażowania pracę na rzecz Biblioteki, w szczególności za inicjatywę i realizację projektów innowacyjnych usprawniających pracę Biblioteki oraz integracyjnych projektów Budżetu Obywatelskiego.
  • Karolina Żurańska z Biblioteki Głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, za  ogromną życzliwość i otwartość w komunikacji z użytkownikami, a także za zaangażowanie w promocję usług Biblioteki.
  • Ewa Pienczke z Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, za  inicjowanie i realizację projektów innowacyjnych usprawniających pracę Biblioteki oraz wyjątkową życzliwość w stosunku do czytelnika.

Wielkie Gratulacje!

Fot. Gdynia.pl

 

 

fb1tw1yt1 in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia