fbpx
poniedziałek, 27 05 2019 13:18

SREBRO NA AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH POLSKI

Napisał

Akademia Marynarki Wojennej zajęła drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w koszykówce. Srebro wywalczyła reprezentacja męska, natomiast panie zajęły 6 miejsce. Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn zwyciężyła Politechnika Gdańska. Po raz pierwszy w historii awansowaliśmy do finałów 3 lata temu i od tamtej pory nie schodzimy z podium. W debiucie zajęliśmy 1 miejsce, a w biegłym roku 3 miejsce. W tegorocznym finale Gdańszczanie wygrali 53:43.

AMP koszykowka dzien3 90

Zawody, a także finałowy mecz skomentował trener naszej męskiej reprezentacji Dariusz Sapiejka: „Poziom turnieju był bardzo wysoki, a Politechnika postawiła nam się bardzo mocno w finale. W całej imprezie udział wzięło wielu zawodników z ekstraligi, czy z pierwszej ligi, a przynajmniej sześć drużyn mogło zagrać w finale”. Trzecie miejsce w turnieju mężczyzn wywalczyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która po zaciętej walce pokonała Politechnikę Opolską 71:68.

AMP koszykowka dzien3 122

W turnieju kobiet finał był identyczny, jak przed rokiem. I rezultat tego starcia też jest identyczny, bo Politechnika Gdańska wygrała z Uniwersytetem Warszawskim 43:36. Podobnie, jak w turnieju mężczyzn, z brązowym medalem imprezę zakończyła Akademia Leona Koźmińskiego, która w decydującym spotkaniu pokonała Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu 56:50.

AMP 1

Warto zaznaczyć, że reprezentacja kobiet Akademii Marynarki Wojennej pierwszy raz w historii dostała się do finałów. W turnieju wystąpiło 15 zespołów (w męskiej 16 zespołów). Trenerem drużyny jest Arkadiusz Komorowski. Nasza uczelnia też jako jedna z 6 doprowadziła obie reprezentacje do finałów. Tej sztuki dokonali jeszcze: Politechnika Gdańska, Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa, AWF Poznań, AWF Katowice i Uniwersytet Warszawski jako gospodarz.

AMP 2

Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki, a partnerem strategicznym imprezy była Grupa LOTOS S.A.

Zdjęcia: Arkadiusz Komorowski oraz Biuro Prasowe AZS.