POŻEGNANIE Z MUNDUREM
piątek, 01 luty 2019 07:33

POŻEGNANIE Z MUNDUREM

W czwartek 31 stycznia, odbyło się pożegnanie kadry kończącej zawodową służbę wojskową. Bohaterami uroczystości byli: kmdr dr hab. inż. Tomasz Kniaziewicz, prof. AMW, kmdr dr hab. inż. Waldemar Mironiuk, prof. AMW, kmdr por. dr Jerzy Sekuła, kmdr por. Tomasz Skrzeszewski i st. chor. mar. dr inż. Stanisław Hożyń. Uroczystość odbyła się w Sali Kolumnowej z udziałem sztandaru Akademii Marynarki Wojennej. Żołnierzom żegnającym się z mundurem, w czasie uroczystej zbiórki towarzyszyli przełożeni, podwładni, koledzy, pracownicy wojska oraz podchorążowie.  

 01 31 Pozegnania 03401 31 Pozegnania 003

 Odchodzącym żołnierzom za wzorową służbę wojskową podziękował rektor-komendant AMW kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht.

- Dziękuję Wam za wiele lat służby dla naszej Ojczyzny, dla Marynarki Wojennej i dla Akademii. Część swojej służby spędziliście na okrętach i w innych jednostkach. Później przekazywaliście swoje doświadczenie i wiedzę kolejnym pokoleniom. To ile zrobiliście, świadczy chociażby fakt, jak długo czytane były informacje o przebiegu Waszej służby. Cieszę się, że większość z Panów dalej będzie pomagać rozwijać naszą uczelnię. Życzę kolejnych sukcesów zawodowych i jeszcze raz dziękuję.

01 31 Pozegnania 035

01 31 Pozegnania 038

 W imieniu żegnających się z mundurem głos zabrał kmdr dr hab. inż. Tomasz Kniaziewicz.

- To dla nas wielkie przeżycie. Kończy się pewien bardzo ważny etap w naszym życiu i zaczyna następny. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak licznie przybyli na nasze pożegnanie. To dla nas bardzo ważne, ze towarzyszycie nam w dzisiejszym dniu. Służba dla Ojczyzny i Marynarki Wojennej była dla nas wielkim zaszczytem.

01 31 Pozegnania 061

Na koniec bohaterowie wydarzenia wpisali się do księgi pamiątkowej, wykonano zdjęcia ze sztandarem, a także tradycyjnie wybili „szklanki” dzwonem okrętowym na placu uczelni.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia