Akademia Marynarki Wojennej wygrała Regaty „Smocze Łodzie”!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 12 październik 2018 12:05

Akademia Marynarki Wojennej wygrała Regaty „Smocze Łodzie”!

W piątek 12 października, Akademia Marynarki Wojennej wygrała Regaty „Smocze Łodzie” zorganizowane w ramach obchodów 100-lecia” odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem zawodów była Politechnika Gdańska, a osady ścigały się na Motławie w Gdańsku.

IMG 0116

Akademia Marynarki Wojennej wystawiła dwie osady 17 osobowe z 1 i 2 roku podchorążych. Obie osady zakwalifikowały się do półfinałów, w których to osada 1 roku zwyciężyła z osadą Uniwersytetu Gdańskiego, a w drugim biegu podchorążowie 2 roku nieznacznie ulegli osadzie Politechniki Gdańskiej. W małym finale 2 rok pokonał osadę z Uniwersytetu Gdańskiego zdobywając III miejsce.

IMG 0334

Natomiast w ścisłym finale zmierzyła się osada Politechniki Gdańskiej oraz nasza osada pierwszaków. Po zaciętym biegu nieznacznie zwyciężyła osada z Akademii Marynarki Wojennej tym samym wygrywając Regaty „Smocze Łodzie”. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasi podchorążowie zmierzyli się z osadą, która regularnie trenuje wiosłowanie na przedmiotowych łodziach za co należą się im wielkie gratulacje.

Autorem zdjęć jest Bartłomiej Fijolek.