fbpx

Sidebar

Четверг, 16 мая 2024 08:34

Obchody Dnia Bibliotekarza w Gdyni

Written by

15 maja br. miały miejsce obchody Miejskiego Dnia Bibliotekarza w Gdyni. W Konsulacie Kultury prezydent Gdyni, Aleksandra Kosiorek wręczyła nagrody wyróżniającym się i zasłużonym pracownikom gdyńskich bibliotek. Wśród wyróżnionych znalazł się Pan Andrzej Szudrowicz z Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, który otrzymał nagrodę Prezydenta miasta Gdyni -  za inicjowanie i realizację projektów innowacyjnych usprawniających pracę Biblioteki oraz wyjątkową życzliwość w stosunku do czytelników.

 

Jak podkreśliła prezydent Gdyni, Aleksandra Kosiorek - biblioteki to miejsca, gdzie odbywa się wiele warsztatów, m.in. rękodzieła, nauka języka dla obcokrajowców. To również bardzo dużo pracy i wysiłek naszych gdyńskich bibliotekarek i bibliotekarzy. Dlatego dzisiaj jest ten dzień, kiedy możemy im za to podziękować, wręczyć nagrody i życzyć powodzenia i owocnej pracy w przyszłości. W części artystycznej wydarzenia wystąpiła Marta Kania – wokalistka, poetka i podróżniczka.

 

Cała Społeczność Akademicka, w tym szeroka rzesza czytelników, składa serdeczne gratulacje dla Pana Andrzeja Szudrowicza za tak prestiżowe wyróżnienie i życzy dalszych sukcesów, realizacji wszystkich planów i radości, jakie niesie kontakt z czytelnikiem, odkrywanie nowych przestrzeni twórczych.

Jednocześnie na ręce Dyrektora Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej dr. Mirosałwa Nitychoruka - dla "Całej załogi" tylko pomyślnych wiatrów, dalszych nowych i kreatywnych przedsięwzięć w miejscu wyjątkowym - bezpiecznej przystani nie tylko dla czytelników.  

 

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to święto zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, oznacza także początek Tygodnia Bibliotek.

 

Fot. Gdynia.pl