fbpx

Sidebar

Понедельник, 04 марта 2024 11:38

Projekt „ABC - morskiej edukacji w Akademii Marynarki Wojennej”

Written by

Wystartowała pierwsza edycja projektu „ABC morskiej edukacji w Akademii Marynarki Wojennej”. Projekt kierowany jest do uczniów ostatnich roczników szkół ponadpodstawowych. Realizowane zajęcia mają na celu upowszechnianie tradycji społeczności akademickiej, w tym tradycji morskich i patriotycznych, które są nierozerwalnym elementem, a także wiążą się ze specyfiką działalności i funkcjonowaniem samej uczelni.

 

W pierwszej edycji uczelnia gościła uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego z Kościerzyny, Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus im. Mieczysława Jałowieckiego z Gdańska oraz uczniów z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych z Gdyni. 

 

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy projektu zapoznali się z historią uczelni, jej patronem, z elementami ceremoniału morskiego, tradycjami i zwyczajami marynarskimi, strukturą sił  MW, ale również mieli okazję do zobaczenia i zapoznania się bazą dydaktyczną samej uczelni tj.: Salą tradycji, planetarium, symulatorem manewrowania, symulatorem strzeleckim „Śnieżnik”, pracownią symulatorów i trenażerów uzbrojenia, mostkiem nawigacyjnym, laboratorium certyfikacji materiałów oraz symulatorem okrętu podwodnego „Kobben”.

Następne spotkanie już w marcu, podczas którego młodzi ludzie będą mogli się zapoznać z warunkami i zasadami bezpieczeństwa w trakcie obsługi broni oraz elementami jej budowy.

 

 

Projekt współfinansowany ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”
Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nr projektu POPUL/SP/0030/2023/01

 

Fot. A.Popławski