fbpx

Sidebar

Понедельник, 05 февраля 2024 18:38

Wizyta podsekretarza stanu w MON

Written by

W poniedziałek z wizytą w Akademii Marynarki Wojennej przebywał podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Pan Stanisław Wziątek, który w ministerstwie nadzoruje działalność uczelni wojskowych.

 

Była to pierwsza wizyta wiceministra w AMW, dlatego istotnym punktem było spotkanie z przedstawicielami kierowniczej kadry oraz przedstawienie prezentacji o dorobku, potencjale i wizji uczelni. Ponadto podczas pobytu zaprezentowana została baza naukowo-dydaktyczna, w tym m.in. laboratorium cyberbezpieczeństwa, trenażery artyleryjskie, laboratorium podstaw techniki oraz symulator nawigacyjno-manewrowy. Z dużym zainteresowaniem spotkały się zaplecze i możliwości Biblioteki Głównej oraz obiekty Akademickiego Centrum Sportowego. Wysoko oceniono potencjał i rolę we współczesnym systemie bezpieczeństwa, nauki i rozwoju powstającego Akademickiego Centrum Technologii Podwodnych. Podsekretarzowi towarzyszyli przedstawiciele Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON.

 

Galeria: https://www.amw.gdynia.pl/index.php/o-nas/fotoaktualnosci/item/5081-wizyta-podsekretarza-stanu-w-mon-stanislawa-wziatka-5-02-2024