fbpx

Sidebar

Вторник, 03 октября 2023 10:31

Uroczystość mianowania komandora Sławomira Dorotyna oraz wyznaczenie na stanowisko prorektora ds. wojskowych AMW

Written by

W poniedziałek, 2 października, w Sali Tradycji Akademii Marynarki Wojennej odbyła się uroczystość wręczenia aktu mianowania na kolejny stopień wojskowy dla komandora Sławomira Dorotyna oraz wyznaczenie zgodnie z Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dniem 2 października 2023 r. na stanowisko prorektora ds. wojskowych Akademii Marynarki Wojennej. W obecności współpracowników, przyjaciół, podchorążych, społeczności Akademii, uroczystego aktu wręczenia dokonał rektor-komendant AMW kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht.

 

Komandor Sławomir Dorotyn urodził się 17 sierpnia 1972 roku. Jest absolwentem Ogólnokształcącego Liceum Wojskowego w Toruniu oraz Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Zawodową służbę rozpoczął w AMW w 1996 roku na stanowisku dowódcy kursu. Na podstawie rozkazu personalnego Dowódcy Marynarki Wojennej w 2003 roku, wyznaczony został na stanowisko wykładowcy w Zespole Pracowników Dydaktycznych AMW. W 2005 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie elektronicznych systemów zbierania i przetwarzania informacji na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich AMW. Decyzją Ministra Obrony Narodowej w 2009 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy batalionu. W 2013 roku objął stanowisko służbowe starszego wykładowcy, powołany na funkcję kierownika ośrodka systemów szkolno-treningowych i przydzielony do Studium Szkolenia Ogólnowojskowego AMW, a w 2016 roku powołany na funkcję kierownika Studium. Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, z dniem 2 października 2023 r. został wyznaczony na stanowisko prorektora ds. wojskowych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i mianowany na stopień komandora. Jest autorem skryptów dla podchorążych z zakresu szkolenia ogólnowojskowego.

 

Kmdr Dorotyn został odznaczony m.in. srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę”, złotym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, złotym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, a także wyróżniony „Odznaką Honorową MW” oraz honorowym tytułem i odznaką „Zasłużony Żołnierz RP” w stopniu III.

 

Galeria: https://www.amw.gdynia.pl/index.php/o-nas/fotoaktualnosci/item/4946-akt-mianowania-i-wyznaczenie-na-stanowisko-prorektora-ds-wojskowych-2-10-2023