fbpx

Sidebar

Среда, 30 августа 2023 12:18

Promocja Studium Oficerskiego - komunikat

Written by

W sobotę, 2 września o godz. 11.00 na placu apelowym Akademii Marynarki Wojennej odbędzie się promocja na pierwszy stopień oficerski absolwentów

6 i 12 - miesięcznego kursu oficerskiego słuchaczy Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.

 

Akredytacji dla mediów udziela 

rzecznik prasowy AMW dr Radosław Maślak

tel. 694 476 492 rzecznik@amw.gdynia.pl

Zainteresowane media proszone są o podanie pocztą elektroniczną

redakcji, imienia i nazwiska przedstawiciela oraz numeru legitymacji prasowej lub dowodu osobistego

w nieprzekraczalnym terminie - 01.09.2023 r. do godz. 12.00.

 

To dla 44 absolwentów Studium Oficerskiego jeden z najważniejszych momentów w ich karierze. Ceremonia rozpocznie się tradycyjnie od wprowadzenia na plac apelowy pododdziałów oraz pocztu sztandarowego Uczelni. Dowódca uroczystości tuż po wybiciu „szklanek” (elementu charakterystycznego tylko dla Marynarki Wojennej) wyda komendę do podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz odegrany zostanie hymn państwowy. Po wygłoszonym przemówieniu okolicznościowym przez Rektora-Komendanta kontradmirała prof. dr. hab. Tomasza Szubrychta, kolejnym etapem uroczystości będzie promocja na pierwszy stopień oficerski. Tego aktu dokona Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Jarosław Ziemiański. Od tej chwili mianowani absolwenci staną się oficerami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Ukoronowaniem wysiłku włożonego w kształcenie jest zdobycie pierwszego stopnia oficerskiego - podporucznika. Po promocji już w najbliższych dniach rozpoczną służbę w jednostkach, gdzie dostali pierwsze przydziały. Przez kolejne lata będą zdobywać nowe doświadczenia, które zwieńczone będą awansami na wyższe stopnie oficerskie.