fbpx

Sidebar

Вторник, 20 марта 2018 14:07

STUDENTKA AMW ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU RECYTATORSKIEGO

Written by

Karolina Chrzanowska, studentka Akademii Marynarki Wojennej zdobyła I miejsce w turnieju recytatorskim w eliminacjach rejonowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uzyskała tym samym awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Gdyni w Teatrze Gdynia Główna pod koniec kwietnia b.r. Turniej odbył się w dniach 14 i 15 marca w Centrum Kultury w Gdyni. Karolina Chrzanowska jest studentką kierunku stosunki międzynarodowe pierwszego roku studiów II stopnia na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych.

 image2

Laureatka aktywnie reprezentuje AMW angażując się w działania Chóru i jest solistką uczelnianego zespołu wokalnego „Panna Wodna”. W przygotowaniach do konkursu wspierała ją dyrygentka mgr Ewelina Kuc.

OKR jest imprezą otwartą – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych i prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskiego, „wywiedzione ze słowa”, teatrów jednego aktora, poezji śpiewanej – w drodze wielostopniowych eliminacji. Tegorocznej, 63. już edycji patronuje Minister Edukacji Narodowej. Finansowo wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a medialnie SCENA – pismo poświęcone kulturze i edukacji teatralnej.