fbpx

Sidebar

Вторник, 20 марта 2018 13:40

NASZA REPREZENTACJA W ONICO GDYNIA PÓŁMARATON

Written by

W niedzielę 18 marca prawie sześć siedem tysięcy biegaczy wyruszyło na trasę ONICO Gdynia Półmaraton. Wśród nich pojawili się reprezentanci Akademii Marynarki Wojennej i KS ISKRA. Pracownicy cywilni: Katarzyna Śliwińska i Iwona Dudziuk, podchorążowie oraz żołnierze w składzie kmdr Mariusz Wąż, st. chor. szt. Mariusz Tołtyżewski (1:26:09 uzyskując życiowy czas), st. chor. szt. Przemysław Mrozowski, mł. chor. Damian Kaczmarek, bsmt pchor. Kinga Tomaszewska.

PART 1521410109631

Zawodnicy na całej trasie zmierzyli się nie tylko ze swoimi słabościami, ale przede wszystkim z trudnymi warunkami pogodowymi. Pomimo wiosennego słońca panował dokuczliwy zimny wiatr, który chwilami dodawał skrzydeł, jednak głównie wychładzał mięśnie biegaczom. 

Trasa prowadząca na metę zaczynała się od 2 kilometrowego podbiegu ulicą Świętojańską, przez następne przez 5 kilometrów zawodnicy mogli wykorzystać spadek terenu i nabrać sił na długiej prostej z niewielkimi przewyższeniami terenu. Ostatnie kilometry do mety zawodnicy musieli ponownie pokonać podbieg ulicą Świętojańską. Ostatni kilometr odbywał się bulwarem nadmorskim przy silnym i zimnym wietrze od strony morza.

PART 1521547058275

Niekorzystne warunki pogodowe zostały wynagrodzone biegaczom przez liczne grono kibiców na całej trasie półmaratonu. Wzajemna motywacja i wsparcie oraz pozytywna atmosfera dodawała skrzydeł, aby z uśmiechem minąć linię mety.

Półmaraton ONICO Gdynia rozpoczął tegoroczną edycję półmaratonów wchodzących w skład Korony Polskich Półmaratonów w 2018 r. Następny półmaraton odbędzie się
w miejscowości Sobótka, gdzie nasi reprezentanci walczyć będą o punkty w Mistrzostwach Szkolnictwa Wojskowego.

Naszym zawodnikom życzymy kolejnych udanych startów i bicia kolejnych życiowych rekordów, kolejne zawody już w sobotę 24 marca Półmaraton Ślężański oraz Mistrzostwa Uczelni Wojskowych w półmaratonie.