fbpx
poniedziałek, 01 07 2024 12:32

Odszedł na wieczną wachtę - uroczystości pogrzebowe 13 lipca br.

Napisał

Z przykrością informujemy, iż na wieczną wachtę odszedł

kmdr por. dr inż. Stanisław Milewski

Kierownik Katedry Uzbrojenia Okrętowego Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego AMW.

 

Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 13 lipca. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w Kościele Garnizonowym na Oksywiu o godz. 12:30,

ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu MW o godz. 13:30.

 

Kmdr por. dr inż. Stanisław Milewski od 34 lat pełnił służbę w Wojsku Polskim, z czego od 1996 r. w Akademii Marynarki Wojennej. Był adiunktem dydaktycznym oraz dodatkowo pełnił funkcję kierownika Katedry Uzbrojenia Okrętowego.

 

Komandor Stanisław Milewski był uznanym nauczycielem akademickim, autorem szeregu opracowań dydaktycznych, promotorem kilkudziesięciu prac dyplomowych, inżynierskich i magisterskich. Szczególne predyspozycje organizatorskie oraz pedagogiczne wykazywał poprzez aktywny i twórczy udział w rozwoju procesu dydaktycznego i szkoleniowego, w tym w zakresie kreowania nowoczesnych form i środków dydaktycznych. W pracy cechowała go również wysoka troska o rozwój bazy dydaktycznej i naukowo-badawczej Akademii. Zdobytą wiedzę i doświadczenie pozyskiwane z tytułu prowadzenia i uczestniczenia w wielu pracach badawczych wykorzystywał w  codziennej pracy ze studentami, czym kształtował sprzyjające warunki, jak również atmosferę do studiowania w AMW.

 

Specjalizacja naukowa była skupiona na projektowaniu i wdrażaniu do MW RP nowoczesnego uzbrojenia morskiego, co znajdowało odzwierciedlenie w publikowanych artykułach, opracowaniach naukowych oraz Normach Obronnych. Za swoją działalność naukową i dydaktyczną był wielokrotnie nagradzany nagrodami Rektora Akademii Marynarki Wojennej. Za wzorową służbę został odznaczony m.in. złotym medalem „Za Zasługi Dla Obronności Kraju” oraz wyróżniony „Kordzikiem Honorowym MW”.

 

Cześć Jego pamięci!

 

 

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia