fbpx
środa, 29 05 2024 11:46

Wyróżnieni podchorążowie na Zamku Królewskim w Warszawie

Napisał

Wyróżnieni podchorążowie promocji oficerskiej 2024 na Zamku Królewskim w Warszawie

 

28 maja br.,wyróżniający się podchorążowie V roku AMW złożyli wizytę na Zamku Królewskim w Warszawie. W tym wyjątkowym wydarzeniu również udział wzięli: Rektor-Komendant kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht,  Prorektor ds. Wojskowych kmdr Sławomir Dorotyn, Dowódca Batalionu Szkolnego kmdr por. Łukasz Teległów.

 

Pięć lat studiów podchorążych Akademii Marynarki Wojennej to nauka, praktyki, wysiłek, a zwieńczeniem jest uzyskanie dyplomów ukończenia uczelni, patentów oficerskich oraz upragnionego pierwszego stopnia oficerskiego. Przygotowania do tych uroczystości oraz wyczekiwanej promocji to również nawiązanie do pięknych kart historii, czego wzorem okresu międzywojennego jest wizyta na Zamku Królewskim w Warszawie. Powyższa uroczystość wyróżniających się podchorążych z władzami uczelni, symbolizuje i odwołuje do pięknej tradycji, historii naszych poprzedników oraz istoty i wagi munduru, rycerskich cnót.

 

Galeria: https://www.amw.gdynia.pl/index.php/o-nas/fotoaktualnosci/item/5212-wyroznieni-podchorazowie-promocji-oficerskiej-2024-na-zamku-krolewskim-w-warszawie-28-05-2024

 

 

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia