fbpx
piątek, 27 10 2023 08:45

Marynarska Pamięć...

Napisał

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych to czas refleksji, zadumy oraz wspomnień. Wydział Wychowawczy AMW kolejny raz zorganizował akcję „Marynarska pamięć”, oraz uczestniczył w inicjatywie „Nie pozwól pamięci zarastać trawą”. 

 

W dniach 25 - 26 października podchorążowie AMW odwiedzili groby, którymi opiekuje się uczelnia, w tym Cmentarz Garnizonowy w Gdańsku, Cmentarz Marynarki Wojennej w Gdyni, Cmentarz Gdynia-Oksywie,  Cmentarz Komunalny Witomino. Wśród nich są byli komendanci oraz oficerowie i wykładowcy, których służba, dorobek naukowy, działalność dydaktyczna i organizacyjna wywarły wpływ na obecny kształt Akademii. Posprzątano groby, zapalono znicze, złożono kwiaty oraz oddano honor tym, którzy odeszli na wieczną wachtę. W miejscach, gdzie zmarli nie mają już rodzin opiekujących się grobami, przeprowadzono prace porządkowe.

 

Akademia Marynarki Wojennej pamięta o zasłużonych dla Ojczyzny żołnierzach, obrońcach Wybrzeża, którzy swoją bohaterską postawą wpisali się na stałe na kartach historii. Podchorążowie kultywują pamięć o nich. To tradycja, która jest już głęboko zakorzeniona w nas - całej społeczności AMW.

 

Fot. T.Staszewski

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia