fbpx
wtorek, 16 05 2023 10:42

Międzywydziałowe Regaty o Puchar Rektora-Komendanta AMW

Napisał

Akademicki sezon żeglarski rozpoczęty!

 

Załogi, a było ich aż 10, spotkały się w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym w Czernicy i podczas Regat zawalczyły o Puchar Rektora-Komendanta AMW. Do rywalizacji stanęli zarówno podchorążowie, kadra jak i pracownicy wojska naszej uczelni. Najliczniej reprezentowany był Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich, w sumie trzy załogi, dwie z Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego oraz jedna z Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego. Pozostałe drużyny to reprezentanci Pionu Kształcenia, Batalionu Szkolnego oraz Pionu Kanclerza.

 

Uroczystego otwarcia regat dokonał Dziekan WNiUO kmdr rez. dr hab. inż. M. Przyborski, prof. AMW oraz Dziekan WME kmdr rez. dr hab. inż. G. Grzeczki, prof. AMW, życząc żeglarskiej przygody i sukcesów w walce na wodzie. Doskonała pogoda, sprawna praca Komisji Regatowej na czele z st. mat Katarzyną Barabasz, umożliwiły przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych wyścigów, w tym jeden, tzw. long distance. Już od pierwszych startów wykrystalizowała się grupa walcząca o miejsca na podium. Zwycięstwa na przemian odnosiła załoga kmdr rez. Sławomira Kuźmickiego (kmdr por. S. Milewski, mgr K. Banaszak) i załoga mgr Macieja Sapiejki (mgr A. Brygoła, dr Albert Popławski). O trzecie miejsce walka toczyła się między załogami Batalionu Szkolnego (chor, Sz. Konkel, pchor. E. Mituła, chor. D. Kaczmarek) a załogą podchorążych WDiOM (pchor. M. Pietrzak, pchor. M. Preuss, pchor. K. Zalejski). Wszyscy uczestnicy uznali, że w tak emocjonujących regatach dawno nie mieli okazji wziąć udziału. Miejsca na podium decydowały się do ostatniego wyścigu, a emocje sięgały zenitu, gdyż walka toczyła się do ostatnich metrów. Remis punktowy, zgodnie z przepisami żeglarskimi, dał zwycięstwo reprezentantom Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego.

 

Wyniki:

ZAŁOGA

 

1

2

3

4

5

6

  Punkty

   Wynik końcowy

1

WNiUO Kadra

Sławomir Kuźmicki        Katarzyna Banaszak           Stanisław Milewski

1

2

1

2

3

1

   10

         7

2

Pion Kształcenia

Maciej Sapiejka             Agata Brygoła                      Albert Popławski

2

1

2

1

1

2

   9

         7

3

Batalion

Szymon Konkel             Eliza Mituła                          Damian Kaczmarek

5

4

4

4

2

3

   22

         17

4

WDiOM Pchor 1

Mateusz Pietrzak          Maciej Preuss                       Karol Zalejski

3

3

3

5

4

4

   22

         18

5

WDiOM Pchor 2

Krzysztof Leński            Piotr Ustarbowski                 Dawid Los

4

6

6

6

5

5

   32

         26

6

WNiUO Pchor

Maria Kulling                 Maciej Romanowsk              Szymon Tomaneki

7

5

7

3

6

6

   34

         27

7

WME Pchor

Tomasz Kawalec           Tomasz Napiwodzki             Łukasz Mazerski

9

10

5

RDG

9

7

   48

         38

8

WME Kadra

Grzegorz Grzeczka       Bogdan Pojawa                    Paweł Socik

6

7

8

8

10

10

   49

         39

9

WDiOM Kadra

Andrzej Capanda.         Jacek Wajchert                     Tomasz Kostecki

8

9

10

7

7

8

   49

         39

10

Logistyka

Marek Kowalewski        Adam Woźniak                     Mirosław Rejowski      

10

8

9

9

8

9

   53

         43

 

Oprócz regat żeglarskich, organizatorzy przygotowali gry i zabawy marynarskie, podczas których załogi walczyły między innymi w drużynowym wbijaniu gwoździ, walce na desce, rzucie rzutką do koła ratunkowego oraz napełnianie butelki wodą za pomocą ręcznika.

Głównymi organizatorami regat było Centrum Szkolenia Morskiego KEJP, Akademickie Centrum Sportowe, Pion Kształcenia, projekt: „Społeczna odpowiedzialność nauki” oraz Klub Sportowy „ISKRA”. Regaty rozegrały zostały rozegrane w ramach Letniej Akademickiej Ligi Żeglarskiej.

 

Ahoy!

 

Galeria:https://www.amw.gdynia.pl/index.php/o-nas/fotoaktualnosci/item/4800-regaty-miedzywydzialowe-o-puchar-rektora-komendanta-amw-14-05-2023

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia