fbpx
wtorek, 06 09 2022 12:51

Erasmus+ InnHUB Gdańsk, Konkurs EuroSkills 2023

Napisał

5 września br. w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego spotkali się przedstawiciele pomorskich uczelni wyższych, władz miasta Gdańska oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, aby rozpocząć współpracę nad projektami Erasmus+ InnHUB Gdańsk, Konkurs EuroSkills 2023.

 

 

Porozumienie o współpracy z jednostką podpisali przedstawiciele dwunastu pomorskich uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Muzycznej w Gdańsku, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Pomorskiej, Akademii Nauk Stosowanych (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa) w Elblągu, Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Ateneum - Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku. W imieniu AMW porozumienie podpisał Rektor-Komendant kontradmirał prof. dr hab. Tomasz SZUBRYCHT.

 

Głównym zadaniem centrum innowacji Erasmus+ InnHUB Gdańsk jest rozwój innowacji na północy Polski. Jednostka udzieli wsparcia przedsiębiorcom, firmom, czy placówkom edukacyjnym w składaniu wniosków o dofinansowanie z programu Erasmus+. InnHUB oznacza zarówno nowe kursy dokształcające, jak i wydarzenia związane z podnoszeniem kompetencji zawodowych. Współpraca z dwunastoma pomorskimi uczelniami ma zapewnić odpowiednie podłoże merytoryczne do tych działań.

 

W całym tym przedsięwzięciu uczelnie są jak węzły, które nie tylko świadczą wsparcie merytoryczne dla projektu, ale także stanowią pewien zalążek innowacji. Współpraca z InnHUB Gdańsk to na pewno wielkie wyzwanie, ale także szansa na wyjście poza ustalone ramy uczelni wyższej  - powiedział Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Piotr Stepnowski.

 

Uroczystość w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego zainaugurowała także odliczanie do konkursu umiejętności branżowych Euroskills 2023. Od 5 września 2022 r. zostało dokładnie 365 dni do przyszłorocznej edycji projektu. Jest to wydarzenie szczególnie ważne dla regionu, ponieważ to właśnie w Gdańsku odbędzie się finał tego współzawodnictwa.

 

Fot. Zespół Prasowy UG

 

 

 

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia