fbpx
poniedziałek, 16 maj 2022 17:01

Regaty Międzywydziałowe z okazji 100-AMW

 

               W miniony weekend, w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym w Czernicy, odbyły się Regaty Międzywydziałowe w ramach obchodów 100-lecia naszej Uczelni. W imieniu Rektora-Komendanta AMW, regaty otworzył Dziekan WDiOM, kmdr dr hab. Bartłomiej Pączek. Pogoda przywitała żeglarzy silnym i bardzo silnym wiatrem (w szkwałach dochodzącym do 30 węzłów). Na starcie zameldowało się 10 załóg, niestety jedna z powodów techniczno-personalnych musiała się wycofać. Na jachtach klasy PUCK znaleźli się reprezentanci wszystkich wydziałów na czele z Dziekanami WNiUO, WDiOM i WME. Również WNHiS miał swoją reprezentantkę wśród startujących załóg. Rozegrano wszystkie zaplanowane wyścigi, w tym jeden długodystansowy. Warunki wymagające, konkurencja silna, trudny akwen oraz wspaniała żeglarska pogoda umożliwiły przeprowadzenie emocjonujących regat. Od początku, na czoło tabeli wysunęła się reprezentacja Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego (P. Bekier – sternik, W. Mironiuk, K. Banaszak), zwyciężając w prawie wszystkich wyścigach zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. Walka o drugie miejsce rozegrała się pomiędzy podchorążymi WNiUO (pchor. M. Kulling, pchor. M. Klasa, pchor. M. Romanowski), a załogą połączonych sił Batalionu Szkolnego, Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Akademickiego Ośrodka Szkoleniowego (Sz. Konkel - sternik, M. Rojek, P. Dorawa). Podchorążowie musieli uznać wyższość doświadczenia załogi Sz. Konkela. Dużo wrażeń dostarczył długi wyścig o Puchar Prezesa KS „ISKRA”, który przeprowadzono na dwóch jeziorach przy bardzo silnym wietrze dochodzącym do 7° Beauforta. Bezapelacyjnie wygrała go załoga WNiUO. Po pierwszym wymagającym dniu wszyscy spotkali się przy ognisku, aby rywalizować w konkurencjach marynarskich, którymi były: wbijanie gwoździa, przeciąganie liny, walka na desce oraz w quizie wiedzy o AMW.

Wszystkie konkurencje wygrali reprezentanci WDiOM, którzy zrewanżowali się pozostałym załogom za słabszy wynik na wodzie. Po rozegraniu wszystkich wyścigów, klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

  • Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego (kadra).
  • Batalion Szkolny/Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych/Akademicki Ośrodek Szkoleniowy.
  • Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego (podchorążowie).
  • Wydział Mechaniczno Elektryczny (kadra).
  • Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich (podchorążowie).
  • Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich (kadra).
  • Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich (podchorążowie) – poza klasyfikacją.
  • Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich (podchorążowie) – poza klasyfikacją.
  • Oddział Zabezpieczenia.
  • Wydział Mechaniczno Elektryczny (kadra).

 

Organizatorem regat było Centrum Szkolenia Morskiego, przy silnym wsparciu organizacyjnym i finansowym Klubu Sportowego „ISKRA”.

 

>>>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<<<

 

 

fb1tw1yt1 in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia