fbpx
środa, 04 05 2022 13:51

Niepokonani! - Igrzyska "Invictus Games"

Napisał

Igrzyska Invictus Games to międzynarodowe wielodyscyplinarne zawody sportowe zainicjowane przez księcia Henryka, skierowane do żołnierzy i weteranów wojennych rannych w misjach w kraju i poza granicami.

Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa invictus, które oznacza „niepokonany”. Inspiracją do zorganizowania igrzysk był amerykański turniej Warrior Games.

 

 

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 500 zawodników z 17 krajów. Nie zabrakło równię reprezentacji naszego kraju, która liczyła 20 zawodników. Nad przygotowaniami oraz startami czuwał wykładowca Akademii Marynarki Wojennej - Kierownik Ośrodka WFiS kmdr por. rez. Arkadiusz Sobieraj - pełniący funkcję Koordynatora Sportowego Reprezentacji. Nasi zawodnicy z igrzysk powrócili z tarczą zdobywając w Invictus Games Haga 2022 osiem krążków: jeden złoty, dwa srebrne oraz pięć brązowych !

 

Serdecznie gratulujemy Team Invictus - Poland wspaniałych wyników i pierwszych w historii medali. Trzymamy mocno kciuki za przygotowania do misji #Dusseldorf2023

 

 

 

fot. Combat Camera Poland st. sierż. Piotr Gubernat

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia