fbpx
środa, 02 06 2021 13:14

Sukces Reprezentacji AMW

Napisał

Wielkim sukcesem reprezentacji Akademii Marynarki Wojennej zakończyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce w klasyfikacji drużynowej, natomiast  w klasyfikacjach indywidualnej podchorążowie  zdobyli 7 medali. W zawodach rozgrywanych w dniach 29-30 maja we Wrocławiu brali udział żołnierze oraz funkcjonariusze służb mundurowych.

Mistrzostwa pokazały dobre przygotowanie naszej reprezentacji, a ich ciężkie  treningi zaowocowały wywalczeniem czołowych miejsc. Podchorąży Maciej Kuźma z wynikiem 225 kg zdobył w kategorii wagowej srebrny medal, natomiast w kategorii senior wywalczył brązowy medal. Podchorąży Amelia Mariańska zdobyła  również dwa medale, brązowy w klasyfikacji wagowej, oraz srebrny w kategorii junior. Podchorąży Jakub Stalica zdobył brązowy medal w klasyfikacji wagowej do 67,5 kg. Podchorąży Mateusz Szcześniak bijąc swój rekord życiowy z wynikiem 160 kg w wadze do 90 kg zdobył srebrny medal w kategorii junior, za nim uplasował się podchorąży Mariusz Stachowiak zdobywając medal brązowy w tej klasyfikacji.