fbpx
piątek, 15 11 2019 07:44

ZWYCIĘSTWO REPREZENTACJI AMW W FUTSALU

Napisał

W czwartek 14 listopada reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej w futsalu przywiozła z Gdańska komplet punktów - pokonując w emocjonującym meczu drużynę Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego 3:2 (wynik do przerwy 1:0).

W pierwszej połowie Marynarze częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale pierwsza bramka padła dopiero w 11 minucie, a jej strzelcem był Adam Finfando. Początek drugiej połowy to próba szybkiego odrobienia strat, przez wspieranych przez zgromadzoną własną publiczność Medyków, która przyniosła im wyrównanie w 17 min. i... kolejną bramkę w 23 min.

Kiedy gospodarze już prawie byli pewni zwycięstwa, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Adam Finfando doprowadzając do remisu. Wynik spotkania ustalił kapitan drużyny Adam Woźniak strzelając zwycięską bramkę na 3 min. przed zakończeniem meczu.

Tym samym w listopadowym dwumeczu z Medykami, rozgrywanym w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, Marynarze zdobyli 6 punktów strzelając 5 goli i tracąc 3. Dwumecz upamiętniono wspólnym zdjęciem obu rywalizujących drużyn.

Warto zaznaczyć, że drużyna GUMedu to mistrzowie Polski uczelni medycznych w piłce nożnej z 2015 roku i wicemistrzowie Polski uczelni medycznych w futsalu z 2016 roku.

Akademię Marynarki Wojennej reprezentowali: Adam Woźniak - kapitan, bramkarze - Kacper Malinowski i Mohammad Alhashash (Kuwejt) oraz zawodnicy z pola - Adam Finfando, Hubert Turek, Abdulrahman Waleed Alsubaie (Kuwejt), Fares Alshemeri (Kuwejt), Mateusz Opielewicz, Bartosz Wilmowicz, Karol Wójtowicz i Abdulrahman Aldoraiban (Kuwejt).

W kolejnym tygodniu reprezentacja AMW rozegra dwa mecze w Gdyni: 19 listopada wyjazdowe derby z Akademią Morską na hali VI LO oraz 20 listopada o godz. 20.45, jako gospodarz, na hali Akademickiego Centrum Sportowego AMW podejmie drużynę Uniwersytetu Gdańskiego.