Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 16 09 2019 07:55

AMW w Biegu Morskiego Komandosa

Napisał

Reprezentanci AMW ukończyli z sukcesami najtrudniejszy bieg przeszkodowy w Polsce – Bieg Morskiego Komandosa. W dniach 31.08-01.09 odbyła się już 10-ta edycja tych zawodów, rozgrywanych w ekstremalnych warunkach gdyńskiej dzielnicy Kolibki.

Rywalizację o godz. 0445 otworzyli zawodnicy w kategorii „Hard historyczny” – upamiętniającej rozpoczęcie II Wojny Światowej. Po pokonaniu 22 kilometrów w kompletnym umundurowaniu, z pełnym plecakiem, atrapą karabinka oraz w hełmie pchor. Kacper Mendyka zajął 14. miejsce z czasem 4:27:46.

2

W kategorii „Team sprint” do rywalizacji stanął zespół w składzie: pchor. Hubert Kupis oraz pchor. Wojciech Mikołajczak. Zawodnicy do pokonania mieli przeszkodową trasę o długości 11 km niosąc wspólnie dodatkowe obciążenie o wadze ok. 10 kg. Nasi podchorążowie otarli się o podium zajmując 4. miejsce z czasem 1:57:56.

3

W drugim dniu rywalizacji rozegrana została ostatnia konkurencja – „Operacja Rekrut”, czyli przeszkodowy bieg na dystansie 6,5 km, gdzie dodatkowym elementem jest pościg za komandosem Jednostki Wojskowej FORMOZA, który wyrusza na trasę 3 minuty przed zawodnikami. Ppor. mar. Paweł Tusk ukończył bieg z czasem 47:03 i stanął na drugi stopniu podium zawodów.

4

Warto wspomnieć o świeżo upieczonej absolwentce AMW, promowanej dzień wcześniej ppor. mar. Kindze Tomaszewskiej, która w kategorii „Sprint” zajęła 5. miejsce wśród kobiet. Pani porucznik serdecznie dziękujemy za dotychczasowe 5-letnie reprezentowanie naszej uczelni na podium licznych zawodów sportowych i życzymy dalszych sukcesów nadal w marynarskim mundurze, ale już w służbie zawodowej!