fbpx
poniedziałek, 01 07 2019 11:45

FLOTA INTERNATIONA TRIATHLON ZA NAMI

Napisał

Czas podsumować międzynarodowe zawody w triathlonowym sprincie. W klasyfikacji open zwyciężył Łukasz Sosnowski (Endure Team), drugie miejsce zajął Paweł Reszke  (UKS Tri Team Rumia), a na trzecim miejscu uplasował się Michał Czapiński (Europel Bike You Up). Klasyfikację open kobiet wygrała niezagrożenie gwiazda sobotnich zawodów Roksana Słupek (Tri Team Rumia), która o 13 minut wyprzedziła Martę Zygmunt (Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego) oraz Weronikę Prentka (AMW Gdynia).

20190629 120658 1843x896

Tu znajdziecie Państwo wszystkie wyniki:

Walka o pierwsze miejsce między panami trwała prawie do samego końca. Emocji nie zabrakło na trasie. Wśród kobiet analizując listę wyników, widać wyraźnie, że za plecami Roksany, pozostałe zawodniczki stoczyły zaciętą walkę o medale.

20190629 120539 1843x896

Wśród sztafet najlepszy okazał się zespół Lotniczej Akademii Wojskowej z Dęblina, w składzie: Jakub Truchel, Zbigniew Orman, Michał Breszka. I tu też była zacięta rywalizacja, ponieważ prowadzenie zmieniło się pod koniec odcinka biegowego, kiedy to Fundacja Jeppesena spadła na drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna z 10. Warszawskiego Pułku Samochodowego.

20190629 122301 1843x896

Warto zaznaczyć, iż sukcesy odnieśli także reprezentacji Akademii Marynarki Wojennej:

- Weronika Prentka  - 3 miejsce w kategorii kobiet open i 3 miejsce w kategorii K-18;

- Paweł Kukulski – 1 miejsce w kategorii M-18 i 7 miejsce w kategorii open;

- Wojciech Mikołajczak – 3 miejsce w kategorii M-18;

20190629 091411 1843x896

Od zawodników uzyskaliśmy informację, że bardzo spodobała się lokalizacja imprezy. Przemieszczaliśmy się spod pięknej plaży na Babich Dołach, aż do ścisłego centrum miasta Gdynia, gdzie zlokalizowana była meta. Wrażenie zrobiła także sceneria ceremonii wręczenia medali, która odbyła się na pokładzie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica”.