fbpx
wtorek, 09 04 2019 13:40

Medale dla AMW w biegach przełajowych

Napisał

W sobotę 6 kwietnia, na terenach Akademii Marynarki Wojennej odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach przełajowych. Przy pięknej słonecznej pogodzie, wymagająca trasa szybko zweryfikowała przygotowanie fizyczne 70 zawodników i zawodniczek z pięciu uczelni wojskowych. Wśród kobiet powyżej 35 lat na dystansie 3000 m złoto zdobyła nasza reprezentantka mat Katarzyna Tylińska. Na tym samym dystansie w swojej kategorii wiekowej do 35 lat trzecie miejsce zajęła bsm. pchor. Patrycja Angel.

przeł 03

Reprezentantki Akademii Marynarki Wojennej w sztafecie 4x1000 m,  w składzie: bsm. pchor. Patrycja ANGEL, pchor. Joanna NITA, mat Katarzyna TYLIŃSKA, mat pchor. Karolina FRANCZYK zdeklasowały rywalki i zajęły zaszczytne pierwsze miejsce.

przeł 04

Mężczyźni na tym samym dystansie w składzie: st. mat Przemysław PATALON, st. mat Hubert KUPIS, pchor. Patryk BORKOWSKI, st. chor. sztab. Mariusz TOŁTYŻEWSKI zdobyli brązowy medal. Indywidualnie na dystansie 3000 m doskonałą formę zaprezentował pchor. Wacław KRYSZAK zajmując trzecią lokatę. Na dystansie nieco dłuższym, bo 8000 m po pięknej walce drugie miejsce w kategorii plus 46 lat zajął ppor. Ireneusz Kamiński, zaś trzeci był st. chor. sztab. Mariusz TOŁTYŻEWSKI w kategorii wiekowej 36-45 lat.

przełaje 01

Akademia Marynarki Wojennej zajęła drugie miejsce tracąc w ogólnej klasyfikacji jedynie 6 punktów do Akademii Wojsk Lądowych. Trzecie miejsce zajęła Wojskowa Akademia Techniczna, czwarte Lotnicza Akademia Wojskowa, piąte Akademia Sztuki Wojennej. Jesteśmy dumni z naszej reprezentacji i życzymy wszystkim powodzenia w kolejnych startach.