fbpx
czwartek, 28 03 2019 10:49

TRZECIE MIEJSCE AMW W MISTRZOSTWACH WOJSKA POLSKIEGO W PÓŁMARATONIE

Napisał

W sobotę 23 marca odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w półmaratonie w ramach 12. półmaratonu Ślężańskiego. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej zajęła 3 miejsce. Naszą uczelnię reprezentowało 29 zawodników. Zawody odbyły się w miejscowości Sobótka.

Półmaraton 2

Piękna słoneczna pogoda, nie pomagała uczestnikom, 9km podbieg w połączeniu z bardzo wysoką, jak na obecną porę roku, 22 stopniową temperaturą, stanowił wyzwanie nawet dla doświadczonych biegaczy. Na starcie stanęło ponad 4000 zawodników.

Półmaraton 3

W swoich kategoriach wiekowych srebrne medale zdobyli: st. chor. sztabowy Mariusz Tołtyżewski i mat Katarzyna Tylińska. Naszą drużynę wspierał mistrz świata weteranów pan Antoni Cichończuk, który zdobył brązowy medal.

Półmaraton 5

Z zawodów reprezentanci AMW wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i zmotywowani do dalszych treningów.