DELEGACJA Z KUWEJTU W AMW
niedziela, 20 styczeń 2019 09:05

DELEGACJA Z KUWEJTU W AMW

W dniach 13-19 stycznia gośćmi Akademii Marynarki Wojennej była delegacja z Kuwejtu, której przewodniczyli dowódca MW generał major Khaled A. Abdullah oraz komendant główny Straży Przybrzeżnej generał major Mubarak S. A. S. Alamiri. Głównym celem wizyty było zapoznanie gości z bazą naukowo-dydaktyczną uczelni, omówienie perspektyw dalszej współpracy, a także spotkanie z Inspektorem MW oraz Komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

01 16 Kuwejt 0014

For. Krzysztof Miłosz

Podczas wizyty delegacja spotkała się także z kuwejckimi podchorążymi, którzy studiują w Akademii Marynarki Wojennej. W tym roku najstarszy ich rocznik kończy naukę, w związku z tym odbędzie się promocja oficerska studentów z Kuwejtu. Spotkanie z władzami uczelni to było również okazją, aby omówić szczegóły tej uroczystości.

LEO 9078

Fot. Piotr Leoniak

Natomiast w Inspektoracie MW oraz w Morskim Oddziale Straży Granicznej kuwejccy dowódcy zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez te instytucje. Delegacja odwiedziła także ORP „Kormoran”, gdzie zapoznała się z zadaniami i możliwościami okrętu.

DSC 5593

Fot. MOSG

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia