STUDENCI WNHIS W BRYGADZIE LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
środa, 19 grudzień 2018 09:43

STUDENCI WNHIS W BRYGADZIE LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ

Studenci pierwszego roku Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych studiujący na kierunku wojsko w systemie służb cywilnych w dniu 19 grudnia 2018 roku odwiedzili 43. „Oksywską” Bazę Lotnictwa Morskiego w Babich Dołach podległą Gdyńskiej Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej. Podróż studyjna była elementem realizowanego w Akademii Marynarki Wojennej procesu dydaktycznego oraz doskonałą okazją do praktycznego poznania organizacji, wyposażenia, możliwości taktyczno-technicznych uzbrojenia, działalności szkoleniowej i życia codziennego jednostki „morskich lotników”.

1
Podróż studyjna zorganizowana została przez WNHiS w ramach realizowanego na pierwszym roku studiów przedmiotu Rodzaje sił zbrojnych w Polsce. Podczas zapoznania z pracą kontrolerów na wieży studenci mogli obserwować prowadzoną na bieżąco operację lotniczą. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz statków powietrznych i próbka możliwości ratowania ludzi przez śmigłowiec ratowniczy W-3WARM Anakonda.

2

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej jest jedyną w Polsce jednostką lotniczą utrzymującą ciągłą gotowość do prowadzenia działań ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi w ramach polskiej strefy odpowiedzialności zgodnie z Międzynarodową Konwencją o poszukiwaniu i ratownictwie morskim.

3

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia