wtorek, 17 kwiecień 2018 11:40

Debata społeczna o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

We wtorek, 17 kwietnia, Komenda Miejska Policji w Gdyni wraz z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni zorganizowały  debatę społeczną poświęconą poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akademia Marynarki Wojennej już po raz kolejny jest współorganizatorem takiego przedsięwzięcia, na które zapraszani są nie tylko studenci, ale również uczniowie szkół średnich. Zaproszenia na dzisiejszą debatę zostały także skierowane do rad dzielnic. Wśród ekspertów panelu dyskusyjnego zasiedli przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Debatę otworzył rektor-komendant AMW kmdr prof. dr hab. Tomasz Szubrycht oraz Komendant Miejski Policji w Gdyni insp. Robert Lekscycki.

04 17 Debata polic 004

Głównym zamierzeniem spotkania było przekazanie mieszkańcom Gdyni informacji na temat przedsięwzięć podejmowanych przez organy samorządowe oraz Policję służące poprawie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Podczas debaty dyskusji poddane zostały również zagadnienia dotyczące najczęstszych zdarzeń drogowych do jakich dochodzi w Gdyni oraz ich przyczyn.

04 17 Debata polic 029

Liczne pytania do prelegentów mieli zaproszeni goście z rad dzielnic, którzy poruszyli sprawy związane z oznakowaniem dróg, stanem nawierzchni oraz możliwością zainstalowania systemu TRISTAR w północnych dzielnicach Gdyni. W trakcie dyskusji pojawił się temat rowerzystów, dróg i ścieżek rowerowych, a także kultury jazdy. Problem ten być może będzie stanowił pole do rozmów podczas kolejnego spotkania.

04 17 Debata polic 003

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLIKUJ WYDARZENIA RAZEM Z NAMI

#amwgdynia