fbpx
wtorek, 27 03 2018 10:12

REPREZENTANCI AKADEMII PO RAZ KOLEJNY ZDOBYLI PUCHARY NA PRESTIŻOWYM PÓŁMARATONIE W SOBÓTCE!

Napisał

Reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Półmaratonie. Bieg ten odbył się 24 marca 2018 roku przy okazji 11. PANAS Półmaratonu Ślężańskiego w miejscowości Sobótka  w województwie dolnośląskim. Około 5000 zawodników wzięło udział w zawodach i pokonało trudną trasę liczącą ponad 21 kilometrów. Półmaraton ten zaliczany jest zarówno do najtrudniejszych jak i najpopularniejszych tego typu imprez biegowych w Polsce, na co wpływ ma całkowita długość wszystkich podbiegów wynosząca prawie 10 km.

DSC 0854

Najszybszym reprezentantem naszej uczelni okazał się pchor. Jakub PAGÓRSKI. Ukończył bieg z fenomenalnym czasem 01:24:51 co stanowi jego rekord życiowy. Drugim naszym przedstawicielem przekraczającym metę był st. chor. szt. Mariusz TOŁTYŻEWSKI uzyskując wynik 01:29:40, dzięki czemu stanął na podium jako wicemistrz w swojej kategorii. Kolejną lokatę wśród zawodników z AMW zajęła pchor. Patrycja BREZA z czasem 01:42:13 - zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet do lat 35 Mistrzostw Szkolnictwa Wojskowego. Na podium w swojej kategorii uplasował się również kmdr Mariusz WĄŻ z wynikiem 01:45:08, dzięki czemu został sklasyfikowany na wysokim, trzecim miejscu.

DSC 0857

Barwy Akademii reprezentował także pchor. Hubert KUPIS i mł. chor. Damian KACZMAREK. Udział reprezentacji Akademii w Półmaratonie Ślężańskim okazał się bardzo dużym sukcesem – cztery nowe puchary potwierdzają dobre przygotowanie naszych zawodników. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów!