Sidebar

Thursday, 14 March 2019 06:49

100 KILOMETRÓW W MUNDURZE

Written by

9-osobowa reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej ukończyła w komplecie jeden z najtrudniejszych biegów mundurowych – „Setkę Komandosa” na dystansie 100 kilometrów.

W deszczową i wietrzną noc z 15 na 16 marca na starcie zawodów rozgrywanych po raz trzeci w Lublińcu (woj. śląskie) stanęło 227 zawodników z całej Polski i zagranicy. Zgodnie z regulaminem zawodów wystartować należało w mundurze, obuwiu wojskowym z wysoką cholewką oraz z plecakiem wojskowym o wadze co najmniej 10 kg. Po 20 km można było zrzucić ciężki plecak, a od 40 kilometra trasę można było pokonywać w ubiorze dowolnym.

Reprezentanci Akademii tym razem podzielili się na dwie drużyny: jedna z nich podjęła wyzwanie ścigania się z najlepszymi, natomiast druga za niestandardowy cel obrała sobie pokonanie w umundurowaniu całego dystansu w formie marszu mieszcząc się w 20-godzinnym limicie czasu trwania zawodów.

Niezwykłym sukcesem okazał się wynik osiągnięty przez bsm. pchor. Kingę Tomaszewską, która pojawiając się na mecie już po 12 godzinach i 33 minutach zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet! Wraz z nią bieg ukończył mar. pchor. Wojciech Mikołajczak zajmując miejsce w pierwszej 30-stce zawodników tegorocznej „Setki”. W dalszej kolejności na mecie pojawili się mar. pchor. Kamil Stańczyk i st. mat Mikołaj Antkowiak. Po lekko ponad 18 godzinach przez linię mety zgodnie z planem przemaszerowali ppor. mar. Paweł Tusk, st. chor. Tomasz Głowacki, bsmt pchor. Daniel Kęsicki, st. mat pchor. Miłosz Wierszyło i st. mat pchor. Kacper Mendyka. W klasyfikacji generalnej Akademia Marynarki Wojennej zajęła wysokie 5 miejsce wyprzedzając 20 kolejnych drużyn.

2

Warto zauważyć, że już samo ukończenie tych wymagających zawodów jest dużym wyzwaniem, dlatego tym bardziej gratulujemy świetnych wyników wszystkim naszym zawodnikom godnie reprezentującym marynarski mundur na arenie sportowej!

„Setka” była drugim tegorocznym etapem tzw. Szlema Komandosa – cyklu biegów mundurowych na dystansie od 10 do 100 kilometrów, w którym aktywny udział od dawna biorą reprezentanci AMW.