Pierwsze w tym roku sukcesy sportowe naszych podchorążych.
Sunday, 20 January 2019 21:26

Pierwsze w tym roku sukcesy sportowe naszych podchorążych.

W dniach 18-20.01.2019 r. w Olsztynie odbyła się I runda Klubowego Pucharu Polski oraz Open Baltic Championship w finswimmingu. Otwarte Mistrzostwa Bałtyku organizowane są w Polsce po raz drugi. Impreza planowo rozgrywana jest co roku jako próba przed mistrzostwami Polski, Europy i Świata. W zawodach udział wzięło ponad 220 zawodników z 24 klubów z Białorusi, Litwy, Estonii oraz Polski.

IMG 5501

Akademię Marynarki Wojennej reprezentowali pchor. Weronika Prentka oraz pchor. Bartosz Ogórek, którzy startowali na 50, 100 oraz 200m BF. W tych konkurencjach pływacy pokonują dany dystans kraulem w płetwach oraz z rurką czołową. Nasi zawodnicy wrócili z zawodów z kompletem medali: pchor. Prentka zdobyła cztery złote oraz dwa srebrne medale, a pchor. Ogórek dwa srebrne oraz trzy brązowe.

IMG 5529qq

Dzięki doświadczeniu w organizacji dużych, międzynarodowych imprez sportowych przez Polski Związek Płetwonurkowania, zawody przebiegły bardzo sprawnie oraz w świetnej atmosferze. Reprezentantom AMW ogromnie gratulujemy i czekamy na kolejną rundę Klubowego Pucharu Polski, która odbędzie się w kwietniu.

 

 

 

fb1tw1yt1in1

PUBLISH EVENTS TOGETHER WITH US

#amwgdynia