fbpx

Sidebar

الإثنين, 22 أيار 2023 19:16

Sukcesy sportowe reprezentantów AMW

Written by

Ostatni weekend to starty i sukcesy reprezentantów AMW w zawodach sportowych.

 

20.05 br. w miejscowości Zblewo odbyły się I Mistrzostwa Polski Marynarzy na dystansie 5 km. Był to szybki bieg, którego trasa w całości poprowadzona była przez ulicę miasta. Akademia Marynarki Wojennej, reprezentowana przez: bsmt pchor. Patryka Kościńskiego, bsmt pchor. Daniela Jarzębińskiego, bsmt pchor. Daniela Kamińskiego oraz Panią Ewę Korpas. Dodatkowo bsmt pchor. Patryk Kościński zajął indywidualnie I miejsce zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski Marynarzy.

 

W dniach 19-21.05 br. Odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegu na orientację. Zawody podzielone były na 3 etapy, podczas których reprezentacja AMW, pod opieką trenera kmdr. ppor. Macieja Bzdawskiego osiągnęła sukces, zdobywając zespołowo 2 miejsce w BNO.  

 

Podczas 1. etapu, w piątek, odbył się bieg sztafetowy. Reprezentacja seniorek, w skład której wchodziły: pchor. Sandra Rogala, pchor. Agata Kuc oraz pchor. Agnieszka Borkowska ukończyła bieg na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal. Reprezentacja Weteranów w składzie: kmdr ppor. Maciej Bzdawski, Mariusz Muszyński i Adam Szefs wywalczyła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal. Reprezentacja seniorów, w skład której wchodzili: por. mar. Łukasz Grzyb, ppor. Kamil Szczepaniuk oraz pchor. Michał Berent ukończyła bieg na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal.

Drugi etap, który odbył się w sobotę, to tzw. bieg sprinterski. Zawodnicy biegali na terenie mapy „Osiedle Jary” - Większość terenu zawodów to obszar zurbanizowany z zabudową blokową z typowymi ogródkami wokół budynków. W południowej części terenu występuje zabudowa jednorodzinna, jednak całość ma charakter mocno nieregularny. Ten etap również zakończył się sukcesem reprezentantów naszej Akademii. Medale zdobyli:

  • Srebro w kategorii M40W - kmdr ppor. Maciej Bzdawski
  • Brąz w kategorii M21W - por. mar. Łukasz Grzyb
  • Brąz w kategorii M45W - Mariusz Muszyński.

Trzeci etap, odbywający się w niedzielę, to tzw. Bieg klasyczny. Ten etap był największym wyzwaniem dla zawodników, ponieważ był najdłuższy i zdecydowanie najtrudniejszy w orientowaniu się na mapie. Zawodnicy biegali na terenie mapy „Młodzieszyn” - Teren poprzecinany polodowcowymi wydmami śródlądowymi o stromych zboczach i wysokości względnej do 25 m.  W biegu klasycznym reprezentacja AMW również zdobyła medale:

  • Srebro - pchor. Sandra Rogala w kategorii K21W,
  • Srebro – kmdr ppor. Maciej Bzdawski w kategorii M40W,
  • Srebro – Mariusz Muszyński w kategorii M45W,
  • Brąz - por. mar. Łukasz Grzyb w kategorii M21W,
  • Brąz – chor. Damian Kaczmarek w kategorii M40W

Łącznie, reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej zdobyła 11 medali, co pozwoliło zająć zespołowo drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Biegów na Orientację.  

 

Gratulujemy!