fbpx

Sidebar

الخميس, 18 أيار 2023 11:07

Obchody Dnia Bibliotekarza w Gdyni

Written by

17 maja br. miały miejsce obchody Dnia Bibliotekarza w Gdyni. W Konsulacie Kultury prezydent Wojciech Szczurek wręczył nagrody wyróżniającym się i zasłużonym pracownikom gdyńskich bibliotek. Wśród wyróżnionych znalazła się Pani Marta Pączkowska z Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej. Na to wspaniałe wyróżnienie Pani Marty złożyło się m.in. inicjowanie i realizacja projektów innowacyjnych usprawniających pracę Biblioteki oraz wyjątkowa życzliwość w stosunku do czytelnika.

 

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni: Biblioteka to nie tylko zmieniające się budynki – nowoczesne, przyjazne, otwarte przestrzenie spotkań, ale przede wszystkim ludzie. Świetni, wykształceni, bardzo aktywni, poszukujący nowych pomysłów, wciągający do działań wokół książki – w szerokim tego słowa znaczeniu – co roku coraz większe rzesze mieszkańców naszego miasta. To bardzo cieszy, a Dzień Bibliotekarza to moment, w którym możemy w imieniu gdynian bardzo serdecznie podziękować całemu środowisku za twórczą pracę.

 

Cała Społeczność Akademicka, w tym szeroka rzesza czytelników, składa serdeczne gratulacje dla Pani Marty Pączkowskiej za tak prestiżowe wyróżnienie i życzy dalszych sukcesów, realizacji wszystkich planów i radości, jakie niesie kontakt z czytelnikiem, odkrywanie nowych przestrzeni twórczych.

Jednocześnie na ręce Dyrektora Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej dr. Mirosałwa Nitychoruka - dla "Całej załogi" tylko pomyślnych wiatrów, dalszych nowych i kreatywnych przedsięwzięć w miejscu wyjątkowym - bezpiecznej przystani nie tylko dla czytelników.  

 

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to święto zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, oznacza także początek Tygodnia Bibliotek.

 

Foto: Gdynia.pl, AMW