fbpx

Sidebar

الأربعاء, 31 تشرين1/أكتوير 2018 07:53

Szkolenie dla Instytutu MW Ukrainy

Written by

W dniach 20 – 28  października 2018 r. w Akademii Marynarki Wojennej przebywała delegacja 10 podchorążych wraz z ich dowódcą z Instytutu Marynarki Wojennej Narodowego Uniwersytetu Morskiego Ukrainy z Odessy. Wizyta związana była z udziałem w drugiej edycji kursu oficera wachtowego (OOW) na symulatorze mostka Navi-Trainer Professional.

Symulator 1

Celem zrealizowanego w Instytucie Nawigacji i Hydrografii Morskiej kursu było nabycie przez szkolonych podchorążych z Ukrainy wiedzy i umiejętności w zakresie organizacji i pełnienia wachty morskiej, znajomości i praktycznej realizacji procedur wachtowych i awaryjnych w środowisku symulatora mostka okrętu. Zakończone w sobotę szkolenie, obejmowało następujące zagadnienia:

  • podstawy planowania podróży,
  • prawidła drogi morskiej,
  • wykorzystanie radaru, ARPA i ECDiS,
  • organizacja wachty morskiej,
  • procedury wachtowe i awaryjne,
  • praktyczne pełnienie wachty morskiej

i obejmowało zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne na Symulatorze mostka (Mission Bridges). Tradycyjnie, uzupełnieniem pobytu podchorążych z Odessy było zapoznanie z bazą dydaktyczną uczelni, zwiedzanie OM ORP „Błyskawica”, Gdyni i Gdańska oraz zajęcia sportowe w Akademickim Centrum Sportowym.

Symulator 2

Zakończone szkolenie jest już trzecim tego rodzaju przedsięwzięciem zrealizowanym w tym roku w Akademii Marynarki Wojennej w ramach programu NATO DEEP (Defense Education Enhancement Program) Ukraine. W listopadzie zaplanowano kolejne  – kurs Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych.

Zdjęcie grupowe