fbpx

Sidebar

الجمعة, 19 تشرين1/أكتوير 2018 09:24

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI – PROJEKT MENTORESS

Written by

W czwartek 25 października w Audytorium AMW (Budynek Biblioteki Głównej, wejście od ul. Grudzińskiego), o godz. 0930 odbędzie się Międzynarodowa Konferencja na temat Ludzi Morza i ich karier zawodowych: „Gdynia International Conference on Seafarers and Seafaring Careers”.

Konferencja jest organizowana po raz pierwszy w ramach projektu MENTORESS (program Erasmus+), Głównym pomysłodawcą jest Uniwersytet Piri Reis w Turcji, który też wyszedł z inicjatywą realizacji w ramach programu ERASMUS +.

Głównymi celami są:

  • modernizacja szkolnictwa wyższego w Europie z orientacją na zwiększenie poziomu zatrudnienia i utrzymania zatrudnienia kobiet w zawodach marynarzy, oficerów i menedżerów w przemyśle morskim;
  • wprowadzenie innowacji w morskim szkolnictwie akademickim, zmierzających do tego, aby absolwentki uczelni, jako kobiety pracujące w zawodach morskich, efektywnie radziły sobie z trudnościami, z jakimi mogą spotkać się w przyszłości podczas realizacji zadań zawodowych.

Projekt wpisuje się w zamysł zmniejszania różnic między rolami zawodowymi i statusem kobiet i mężczyzn w sektorze morskim, eliminacji nierówności istniejących w tym zakresie, a także stanowi wkład w rozwój przemysłu morskiego oraz bezpieczeństwa morskiego i obronności.

MENTORESS jest realizowany we współpracy międzynarodowej z czterema uczelniami wyższymi, do których należą: Uniwersytet Piri Reis w Turcji, Mircea cel Batran Naval Academy w Rumunii, Nikola Yonkov Vaptsarov Naval Academy w Bułgarii oraz Akademia Marynarki Wojennej w Polsce.

 

Akredytacji dla mediów udziela

rzecznik prasowy AMW kmdr por. Wojciech Mundt

tel. 694 476 492 rzecznik@amw.gdynia.pl.

Zainteresowane media proszone są o podanie pocztą elektroniczną

nazwy redakcji, imienia i nazwiska przedstawiciela oraz numeru legitymacji prasowej lub dowodu osobistego w nieprzekraczalny terminie - 24.10.2018 r. do godz. 14.00.