fbpx

Sidebar

الأربعاء, 17 تشرين1/أكتوير 2018 13:53

REPREZENTACJA AMW WYCISKAŁA SZTANGI

Written by

W dniach 12-14 października 2018 r. odbyły się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody zorganizowane zostały w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.

amw3

Akademia Marynarki Wojennej wystawiła 8 osobową drużynę z sekcji podnoszenia ciężarów, której opiekunem jest kpt. mar. Marek Dudziński. Zawodnicy reprezentowali Uczelnię w 6-ciu kategoriach wagowych, w tym w kategorii kobiet.

amw4

W zawodach wzięło udział prawie 200 przedstawicieli Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz ze Służby Więziennej. Zawodnicy z AMW zaprezentowali wysoki poziom zajmując miejsca w pierwszych dziesiątkach i ustanawiając swoje indywidualne rekordy w wyciskaniu sztangi na komendy.

amw6

Warto zaznaczyć, iż zawody cieszyły się dużą popularnością również wśród sportowców reprezentujących Polskę na Mistrzostwach Europy w tej dyscyplinie, co znacznie podniosło prestiż mistrzostw. Reprezentacja AMW miała okazję oglądania na żywo profesjonalistów, a także zdobycia doświadczenia startowego, co przełoży się na dalsze doskonalenie techniki na treningach w Akademickim Centrum Sportowym AMW.