Sidebar

الثلاثاء, 19 حزيران/يونيو 2018 09:45

SUKCES PODCHORĄŻEGO W JUDO

Written by

W dniach 10-12.06.2018 roku w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Judo. Akademię Marynarki Wojennej na tych zawodach reprezentował bsm. pchor. Roman Błoński. Podchorąży Błoński po raz 5 z rzędu zdobył tytuł mistrzowski w kategorii wagowej do 90 kilogramów wygrywając kolejno 3 walki przed czasem z zawodnikami reprezentującymi Wojska Lądowe, Marynarkę Wojenną oraz Siły Powietrzne. W finale spotkał ze st. szer. Andrzejem Umańskim z 16 Dywizji Zmechanizowanej, również utytułowanym zawodnikiem, byłym członkiem Kadry Narodowej, którego kolejny raz pokonał po bardzo emocjonującej i wyrównanej walce.

2

Drugiego dnia mistrzostw odbył się turniej drużynowy, pchor. Błoński był członkiem drużyny Wyższego Szkolnictwa Wojskowego, która zdobyła srebrny medal pokonując kolejno zespoły Sił Powietrznych, 12 Dywizji Zmechanizowanej oraz w półfinale 16 Dywizji Zmechanizowanej, przegrywając minimalnie z 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej w finale 4:3 (Błoński wszystkie swoje 4 walki, łącznie z finałem wygrał przed czasem). Organizatorami mistrzostw w Elblągu była 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana i Pułk Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód.

Zawody pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej i Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych odbywały się w Hali Sportowo-Widowiskowej. Po zakończeniu mistrzostw organizatorzy powołali finalistów każdej kategorii wagowej na Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Judo, które odbyły się dwa dni później w Legionowie. Podchorąży Błoński wywalczył na tych zawodach brązowy medal wygrywając 3 pojedynki oraz był członkiem drużyny Wojska Polskiego, która zwyciężyła klasyfikację zespołową zostawiając w pokonanym polu wszystkie reprezentacje Służb Mundurowych.