Sidebar

الإثنين, 04 حزيران/يونيو 2018 13:49

PODCHORĄŻOWIE MISTRZAMI POLSKI W BIATHLONIE LETNIM

Written by

W dniach 26-27 maja br. na terenie Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie – Kościelisko w woj. małopolskim przeprowadzone zostały I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim. Po bardzo udanych występach indywidualnych drużyna Akademii Marynarki Wojennej w składzie: bsm. pchor. Paweł TUSK, bsm. pchor. Roman BŁOŃSKI oraz mat pchor. Daniel KĘSICKI wygrała klasyfikację zespołową zostając tym samym pierwszym w historii Drużynowym Mistrzem Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim.

W pierwszym dniu zawodów przeprowadzona została konkurencja sprinterska, w czasie której do pokonania były trzy okrążenia o długości 1 km z dwoma strzelaniami z karabinka biathlonowego – po 5 strzałów każde. Zawodnicy trasę pokonywali w umundurowaniu i butach wojskowych. Za każdy niecelny strzał do przebiegnięcia była runda o długości ok. 100 m. W drugim dniu rozegrano konkurencję klasyczną, która polegała na pokonaniu, już w stroju sportowym, pięciu pętli o długości 1,5 km i wykonaniu w międzyczasie 4 strzelań. Każde nietrafienie tego dnia oznaczało dodatkowe 30 s do końcowego rezultatu biegu.

W klasyfikacji generalnej po dwóch dniach zawodów nasi podchorążowie zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce zawodników: bsm. pchor. Paweł TUSK uplasował się tuż za podium, na 4. miejscu, mat pchor. Daniel KĘSICKI zajął 6. miejsce, a zaraz za nim, na 7. miejscu znalazł się bsm. pchor. Roman BŁOŃSKI.

Podium klasyfikacji drużynowej po dwóch dniach zawodów ukształtowało się następująco:

1. Akademia Marynarki Wojennej
  2. Dywizjon Okrętów Bojowych
  3. 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana

Warto wspomnieć o sukcesach absolwentów AMW – obie konkurencje, a tym samym klasyfikację generalną wśród kobiet, wygrała ppor. mar. Iwona NIERADKA, a w pierwszym dniu zawodów na drugim stopniu podium stanął por. mar. Jakub PRZYGODZKI. Wszystkim naszym obecnym, jak i byłym, zawodnikom gratulujemy!